Logo na www SP9ZPS nowe 1

 

SFOTA - Harcerze i SWL

Zaproszenie

Przedstawimy teraz garść iformacji, które mogą się przydać, zwłaszcza stacjom harcerskim i SWL. Głównym źródłem wszystkich informacji pozostaje jednak strona poświęcona programowi SFOTA . A więc zaczynamy 17 września 2016 r. , godzina 10.00 obok schronu nr 52 grupy bojowej "Wesoła" w Dobieszowicach. W tym dniu pracę różnymi emisjami zapowiedziały stacje SP9ZPS, SP9YFF i SP9PNB. Przewidywany czas trwania tej akcji dyplomowej to trzy miesiące - zakończenie planowane jest na 18 grudnia br.

     Celem programu dyplomowego SFOTA jest propagowanie na falach eteru  wiedzy historycznej związanej głównie z Obszarem Warownym Śląsk (OWS), który stanowi wyjątkowy w skali kraju zabytek polskiej myśli fortyfikacyjnej z okresu międzywojennego. Program ma zachęcać do zwiedzania nie tylko obiektów fortecznych ale również innych, związanych z historią Śląska.

     Główne zasady uczestnictwa w SFOTA to dla akywatorów praca terenowa z poszczególnych obiektów fortecznych, objętych programem, na różnych pasmach i różnymi rodzajami emisji. Natomiast dla "polujących" liczyć się będzie ogólna liczba QSO z różnymi operatorami, na różnych pasmach i różnymi emisjami. Planowane są również łączności w paśmie 145 MHz modulacją FM, przy czym zaliczane będą również łączności przez przemienniki. Oczywstym jest , że z tym samym operatorem, z tego samego obiektu, na tym samym paśmie i tą samą emisją może być przeprowadzone tylko jedno QSO zaliczane do klasyfikacji.

     Aktywacje operatorów z poszczególnych obiektów będą wcześniej sygnalizowane w kalendarzu aktywacji , zwyczajowo trzy dni wcześniej, chociaż mogą być też aktywowane obiekty z wykazu bez takiego wyprzedzenia, ale dotyczyć może to raczej stacji organizatorów.

     Wszyskie logi aktywacji SFOTA będą ładowane do logu on line na stronie www - SFOTA Log Search - gdzie, po wpisaniu swojego znaku będzie można sprawdzić swoje łączności. 

     Za udział w programie dyplomowym SFOTA przewidziane są nagrody i dyplomy zarówno dla aktywatorów jak i "polujących". Zasady nagradzania za udział w programie dyplomowym SFOTA dla wszystkich uczestników programu przedstawione są na stronie www SFOTA w zakładce NAGRODY I SPONSORZY

Przybliżę tutaj sprawę wyróżnień dla stacji harcerskich i SWL. Utarło się mniemanie, że stacja harcerska to taka, która pierwszą literę w sufiksie ma "Z". Niestety, w obecnych czasach nie jest to zawsze do końca prawdą. W związku z powyższym, w wątpliwych przypadkach będziemy, wzorem regulaminu niektórych krótkofalarskich zawodów harcerskich, prosić o potwierdzenie przez stacje harcerskie klubowe i indywidualne czynnych instruktorów i harcerzy ZHP przynależności do jednostki organizacyjnej (np. do HKŁ, szczepu, hufca, czy chorągwi).

Harcerze z HKŁ "Posmyk" SP9ZPS partycypują  w nagrodach i dyplomach: 

Plakieta i dyplom - dla najlepszej stacji harcerskiej (zasady klasyfikacji według zasad dla łowców) oraz dyplomy za drugie i trzecie miejsce przy zastrzeżeniu, że w programie udział weźmie i zostanie sklasyfikowanych co najmniej 5 stacji harcerskich. Każda stacja harcerska może również wystąpić o dyplom za nawiązanie qso z 10, 8 , 3 obiektami na zasadach ogólnych, po spełnieniu wymaganych warunków.

Plakieta i dyplom - dla najlepszej stacji nasłuchowej (SWL)  (zasady klasyfikacji według zasad dla łowców) oraz dyplomy  za drugie i trzecie miejsce przy zastrzeżeniu, że w programie udział zgłoszą i zostaną sklasyfikowane co najmniej 3 stacje nasłuchowe. Ogranicza się do 3 (trzech) nasłuchów jednego dnia z tym samym aktywatorem i tą samą emisją. Każda stacja nasłuchowa  może również wystąpić o dyplom za nasłuch stacji z 10, 8 , 3 obiektami na zasadach ogólnych, po spełnieniu wymaganych warunków.                                           

W miarę możliwości (sponsorzy) postaramy się przeprowadzić losowanie drobnych upominków wśród wszystkich uczestników, którzy nie znaleźli sie w pierwszej trójce.                                                                               Zgłoszenia na dyplom dla wszystkich stacji rywalizujących o nagrody i dyplomy odbywać się będą za pomocą aplikacji na stronie pod adresem SFOTA Log Search (u dołu strony). Natomiast zgłoszenia w kategorii rywalizacji stacji harcerskich oraz SWL będą się odbywały poprzez aplikację ze strony www.sp9zps.eu. Tej aplikacji jeszcze nie ma, ale postaramy się ją w najbliższym czasie przygotować i umieścić na stronie w zakładce SFOTA.

Dokumentację z aktywacji będziemy sukcesywnie zamieszczać w GALERII , natomiast w zakładce KONTAKT znajduje sie formularz kontaktowy i adres e-mail: (sfota2016(at)gmail.com) za pomocą których mozna się kontaktować z organizatorami w sprawach dotyczących programu SFOTA.                

Na zakończenie przedstawiamy opracowane przez druha Heńka SP9 - 06 - 103 zasady udziału harcerzy naszego hufca w programie SFOTA. W opracowaniu przedstawiony jest również, powiązany z tematyką SFOTA, regulamin bardzo ciekawej Odznaki Krajoznawczej "Fortyfikacje Województwa Śląskiego". Jednocześnie zachęcamy do jej zdobywania.

 

SFOTA 01     SFOTA 03     SFOTA 06

Foto by Piotr SO9DXX

sq9cxc

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

Kalendarz wydarzeń

Ważniejsze wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Grafika losowa

zawody_sprawnociowe_medicup_2011_74_20130330_1437684901.jpg

Licznik odwiedzin

Dzisiaj70
Wczoraj216
Tydzień848
Miesiąc1824
Razem505980

Powered by CoalaWeb